KEP (KAYITLI ELEKTRONİK POSTA)

Kayıtlı Elektronik Posta yani KEP, her türlü ticari ya da hukuki yazışma ve belgelerin paylaşımlarını koruyarak alıcıların kim olduğunu tespit etmekte ve içeriğin değişmesini engellemektedir. Belirlenen belgelerin içeriğinin yasal geçerliliği ve güvenliği ile birlikte kesin delil haline getirerek koruyan KEP sistemi, gönderi zamanını, alıcı ve göndericinin kimliklerini, teslim edilme zamanını, erişilme zamanını ve belge hakkındaki tüm içerik bütünlüğünü değiştirmeden kesin olarak korumaktadır. KEP sisteminde tarafların inkâr edemeyeceği türden yasal ve kesin bir delil olarak yaklaşık olarak 20 yıl süre ile saklamaktadır. .

KEP sistemi üzerinden gönderilen içerikler başkaları ve hizmet sağlayıcısı tarafından okunamamakta ve kopyalanamamaktadır. Aynı zamanda KEP sistemi üzerinden yapılan yazışmalar zaman kaybını önlemekte ve fazla materyal kullanımını azaltmaktadır.

KEP üzerinden bir yazışma yapmak ya da dosya göndermek için e-imzaya sahip olunması gerekmektedir. E-imzası olmayanlar yalnızca e-posta adreslerine gelen dosyaları alabilmektedir.

Sitemiz üzerinden başvuru online başvuru formu doldurarak kep için elektronik imza alabilirsiniz.