TEK PLATFORMDA İHALE

By | 15 Nisan 2016

EKAP İLE TEK PLATFORMDA İHALE

Elektronik Kamu Alımları Platformu, kısa adıyla EKAP sizlere tek bir platformda ihale alımları için olanak sağlamaktadır. Bir diğer deyişle ihale takibini kolaylaştıran ve tek bir bünyede bulunduran bir sistemdir. Kurum ve kuruluşlar hem kendi sitelerinden, hem de Elektronik Kamu Alımları Platformundan hızlı ve etkin bir şekilde ihale takip edebilmektedirler. Bu sayede hem ilanlı hem de ilansız verilen ihale duyurularından da sağlıklı ve güncel bir şekilde haberdar olunmaktadır. EKAP vasıtasıyla sunulan ihaleler, kullanıcılara çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmaktadır. Android bazında çalışan tablet ve akıllı telefonlarda da EKAP sistemine rahatça giriş yapabilmektedir. EKAP bu işlem için de bir üyelik sistemi geliştirmiştir.

EKAP ile tek platformda ihale sistemidir. Sizde geri kalmayın faydalanın

EKAP ile tek platformda ihale sistemidir. Sizde geri kalmayın faydalanın

Kurumsal şirketler EKAP sayesinde Türkiye çapında ihale takibi yapabilmektedirler. Yüzlerce kurum ve kuruluşla Kamu İhale Kurumu tarafından yayınlanan ihaleler çok kısa bir süre içinde görünebilmektedirler. EKAP tasarımı hem güvenli, hem de hızlıdır. Kullanıcılar bu sayede ihale sahipleriyle de saniyeler içinde iletişime geçmiş olmaktadırlar. EKAP oldukça avantajlı bir platformdur. İnsan Kaynakları ya da üyelik için masraftan da kurtulmuş olunmaktadır. İhale dokümanlarına ulaşabilmek için de EKAP E-imza kullanılması gerekmektedir. EKAP ihale sayfasına giriş yapıldığında sağ üst köşede bulunan kısımdan şehir şehir arama yapma imkânı bulunur ve böylece arama hızı yükseltmiş olur.

EKAP sizlere Türkiye’nin her noktasından, kamu ihalelerine ulaşma fırsatı tanıyan oldukça kapsamlı bir platformdur. Bu platform sayesinde hem mevzuatlarda yaşanan değişiklikleri öğrenebilir hem de itiraz süreci ya da yasaklılık gibi sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. EKAP ihale süreçlerini daha kapsamlı bir şekilde bünyesinde barındırmaktadır. İhale süreçleri böylece işlevsel açıdan daha etkin hale gelmektedir. EKAP ihalelere istenilen şeffaflık ortamını sağlayan ve bunu başaran bir sistemdir. Bu sayede idari kurumların ortaya sürdükleri alım ilkeleri de çok daha objektif bir hale gelmektedir. Aynı zamanda kamu kaynakları da etkin ve verimli bir şekilde kullanılma olanağı bulmaktadır. İnternet teknolojisi ve bu teknolojinin kurumsal bünyelerde yaygınlaşması sayesinde EKAP platformunun daha sık kullanılması beklenilmektedir. Platform sayesinde işleyişler çok daha etkin hale gelmektedir.

Kaynak: https://www.eimza.gen.tr/ekap.html