RESMİ YAZIŞMALARINIZ KEP İLE GÜVENCE ALTINDA

By |

RESMİ YAZIŞMALARINIZ KEP İLE GÜVENCE ALTINDA

KEP yani Kayıtlı Elektronik Posta sistemiyle her türlü ticari ve hukuki yazışmalarınız artık güvence altında olmaktadır. Bununla birlikte yine belge ve paylaşımlarınızda aynı güvenlik sistemi altında korunmaktadır. Üstelik bu belgeler içerikleri değiştirilmeden, yasal olmayan ellere geçmeden saklanabilmekte ve alıcının kesin kimliği de belli olmaktadır. KEP sistemi sayesinde hem göndericinin hem de alıcının kimlikleri korunmaktadır. Aynı zamanda gönderinin tam olarak ne zaman gönderildiği de kesin bir şekilde belirtilmektedir. Teslim edilme zamanıyla iletim zamanı da yine sistemin güvencesi altında net bir şekilde belirtilmektedir. İçerik bütünlüğü de kesinlikle değiştirilememektedir. Bu durumda iki tarafta hiçbir şekilde herhangi bir inkârda bulunamaz ve bu kesinlik 20 yıl süreyle saklanabilmektedir.

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta)

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) artık resmi yazışmalar güven altında

KEP sistemi hakkında bilinmesi gereken bir diğer nokta da içeriklerin KEP Hizmet Sağlayıcısı ya da üçüncü kişiler tarafından asla okunmaması ve kopyalanmamasıdır. KEP aynı zamanda kâğıt olayını da ortadan kaldırdığı için doğaya katkı sağlamaktadır. Zamandan tasarruf etmek de KEP sisteminin avantajlı özelliklerindendir. KEP sistemi üzerinden herhangi bir e-posta göndermek istediğinizde aynı zamanda bir e-imzaya sahip olmanız gerekmektedir. Bilindiği üzere e-imza sistemi son yıllarda oldukça yaygınlaşmakta ve çevrimiçi durumlarda ıslak imza atılamayacağı zamanlarda gerçek imzanın yerini almaktadır. Aynı hukuki geçerliliğe sahip olan e-imza için TÜRKKEP, KEP kullanıcılarına e-imza hizmeti vermektedir.

KEP hizmeti 1 yıllık, 2 yıllık ve 3 yıllık paketler halinde verilmektedir. Her paket kendi içinde kullanışlı özelliklere sahiptir. Ücret tarifesi de bu anlamda değişiklik gösterebilmektedir. KEP hizmet fiyatlarını detaylı bir şekilde öğrenmek için resmi internet sitesine göz atabilir ya da çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte KEP adresi için ek hizmetler de sunulmaktadır. Ücretsiz virüs tarama hizmeti ve aktivasyon parolası gönderme, yine ücretsiz olarak e-postayla bilgilendirme, SMS ile bilgilendirme (0.13 TL), ücretsiz olarak adres başına 1 işlem yetkilisi ve adres başına ilave işlem yetkilisi (25 TL) bu hizmetler arasındadır. Bu paketlerin fiyatlarına KEP Adres Ücreti olan 60 TL dâhildir. KEP sistemi kullanıcı dostudur ve etkin bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Daha Fazla Bilgi: https://www.eimza.gen.tr/kep.html

2 thoughts on “RESMİ YAZIŞMALARINIZ KEP İLE GÜVENCE ALTINDA

  1. Ali

    İçeriklerin hizmet sağlayıcısının bile bilgilere ulaşamaması, kopyalanamaması oldukça güzel özellikler. Bu sayede KEP sistemi ile artık güvenlik zafiyeti sorununun ortadan kalktığını düşünüyorum. Kağıtla gönderimin bu sayede ortadan kalkması ile hem çevreci bir sistem, ayrıca pratik ve hızlı olması ile de zaman tasarrufu sağlıyor. Fiyatları da oldukça uygun, bu yüzden kullanmak için ideal.

    Reply
  2. Mehmet

    Oldukca guzel ve kullanisli bir teknoloji olan kep ile bizi tanistirdiginiz ve ayrıntılı bilgiler verdiğiniz için çok tesekkür ediyorum kendi adıma. Uygun fiyatlarla yüksek güvenilirlik sağlayan bu hizmeti almak gerçekten önemli. İnsanlari bu teknolojiyle uygun fiyatlarla ulastirdiğiniz ve bir bakima topluma yarar sağladiğiniz için tebrik ediyorum sizi.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir