PTT KEP (Kayıtlı Elektronik Posta)

By |

GÜVENLİ E-POSTA İÇİN KEP

Günümüzde özelikle ticari e-posta gönderilirken bazı aksaklıklar meydana gelmektedir. Bu aksaklıklar yönetimsel alanda da kendini gösterince bazı teknik önlemler de alınmak zorunda bırakılmıştır. Bu önlemlerden en çok tercih edileni Ptt kep olmaktadır. PTT Kep kullanıcılara hem e-posta hizmetini vermeye devam etmekte hem de gönderilen e-postaların ilgili kişiye gönderilip gönderilmediği konusunda ya da gönderilmişse, ulaşıp ulaşmadığı hakkında bilgi edinmeyi sağlamaktadır. Gönderilen e-postaya erişildi mi ya da e-posta hangi zamanda iletildi gibi önemli noktaları da tespit etmekte ve e-postanın içeriğinin değişmediğini garanti etmektedir.

Ptt Kep ve zaman damgası

Ptt Kep ve zaman damgası

Ptt Kep hizmeti almak isteyen kişi ya da kurumlar hemen PTT resmi sayfasına girebilir ve başvuru için tıklayabilir. Ptt kep ile ilgili ayrıntılı bilgiyi size en yakın Ptt şubelerinden ya da çevrimiçi olarak alabilirsiniz. Ptt kep sayesinde standart e-posta sisteminde bulunan açıklar kapatılır ve sizler herhangi bir zarar almadan işleminizi yaparsınız. Ptt kep, birçok açıdan olumlu faydalar sağlamakta ve özellikle iş hayatında yaşanması muhtemel e-posta içerikli kaygılara son vermektedir.

Standart bir e-posta sisteminde bilindiği üzere kanuni açıdan sınırlı delil özelliği bulunur. Bir kere e-posta,  ispat sorumluluğu gönderen kişi ya da kuruma aittir. E-posta zaman bilgisi de gönderen kişinin bilgisayarındaki zaman ayarları ile bağlantılıdır ki bu da bazı durumlarda zaman delilinin değerinin düşürülmesine neden olmaktadır. Bununla birlikte standart bir e-postada içerik kolaylıkla değiştirilebilir ve özellikle kötü niyetli kişiler tarafından e-posta gönderen kişi zor durumda kalabilir. Bu yüzden Ptt kep hizmeti özellikle ticari kaygı güden firmalar tarafından son zamanlarda kendilerini güvenceye almak açısından tercih edilmektedir. Ptt kep başvurusu yapmak için Ptt resmi internet sitesine girebilir ve başvuru linkine tıklayarak kısa süre içinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Kep giriş adresi https://hs01.kep.tr tıklayınız. KEP hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız

NOT:PTT şubelerinden başvuru yapılan E-imza başvurularının sahiplerine ulaşması bir haftadan fazla sürmektedir. Firmamız e-imzayı hemen teslim edebilmektedir.

3 thoughts on “PTT KEP (Kayıtlı Elektronik Posta)

  1. Aydın taraklı

    PTT kep aracılığı yaptığım e-imza ve kep başvurusu sonucu günler sonra elime ulaştı ancak destek konusunda çok sıkıntı yaşadım size kesinlikle tavsiyem özel firmalardan alım yapınız çünkü onlar desteğini de veriyorlar.

    Reply
  2. Gcetin

    Gercekten faydali bi paylasim olmus bilmiyordum.denemek lazim yarin bi ptt ye ugramali

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir