EBİMZA İle Döküman İmzalama

By | 25 Haziran 2016
EBİMZA İle Döküman İmzalama

EBİMZA İle Döküman İmzalama

Bu teknolojisinin daha kolay ve rahat bir şekilde kullanılmasına olarak sağlayan Ebimza yazılımı ile dokümanlarınızı rahatlıkla imzalamanız sağlanır. Ayrıca Ebimza sistemiyle mobil elektronik imza uygulanabilmektedir. Mobil ortama taşınmasını sağlayan bu sistemle ayrı bir karta ya da kart okuyucu kullanmaya gerek yoktur. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte birçok işlem bilgisayara ihtiyaç duyulmadan mobil olarak yapılabilmektedir. İmza gerektiren işlemleri dijital ortamda yapmak için öncelikle elektronik imzaya ihtiyaç vardır.

Eğer elektronik imzanız varsa Ebimza yazılım sistemiyle dokümanlarınızı mobil olarak imzalayabilirsiniz. Resmi başvuruları yapmak için ya da belgelerinize onay vermek için Ebimzayı kullanabilirsiniz. Mobil imzayla akıllı kart ya da akıllı token gibi uygulamalara gerek kalmadan cep telefonlarındaki sim kartlar üzerinden işlemlerinizi yapmanız mümkün olur. Bunun sim kartlara taşınabilmesiyle oldukça kullanışlı olan bu sistem aynı zamanda bir yerden bağımsızdır. Bağımsız ve güvenli bir şekilde istediğiniz zaman elektronik imza atabilmenizi mümkün hale getirir. Ebimza yazılımı 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu gereğince elektronik imza oluşturmak ve elektronik imzayı doğrulamak amacıyla geliştirilmiş bir yazılım sistemidir. Elektronik imzanızı kullanacağınız dokümanlar yaygın olarak doc, docx, xls, exe, fon, scr formatında olabilir. Her bir formata uyum sağlayan Ebimza yazılım sistemiyle işlemlerinizi rahatlıkla yapmanız sağlanır. Tüm dosya ve dokümanlarda elektronik imzanızı rahatlıkla kullanmanız mümkün olur.

Bunun için oluşturan ve doğrulayan yazılımlar seçilen elektronik imza standardını desteklemelidir. Ebimza yazılım sistemi entegre edileceği dosyaların diline uygun olarak geliştirilmiştir. Microsoft Crypto Api uyumludur ve yazılım kütüphanesi standardına uygun hazırlanmıştır. Elektronik imza uygularken, kullandığınız yazılımı da ayrıntılı şekilde bilmeniz gerekir. Ebimza yazılım sistemi rahatlıkla masaüstü ve mobil olarak, kullanabileceğiniz bir sistemdir. Elektronik imzanızı kullanabileceğiniz yerli ve yabancı kaynaklı doğrulama araçları bulunmaktadır. Ancak imzalama ve doğrulama işlemlerinde uygulanan prosedürler CWA-1470 ve CWA-1471 standardına uygun olmalıdır. Ebimza yazılım sistemi ile farklı dosyaları elektronik imzanıza uygun dosyalara çevirmeniz mümkündür. Dijital ortamda sorunsuz ve güvenli bir şekilde kullanmanız için en kaliteli yazılım sistemi Ebimza’dır.