E-Tebligat Hakkında Herşey

By |

E-Tebligat

Hali hazırda kargo sistemi ile gönderim yapılan tebligatlar artık elektronik ortamda gerçekleşecektir. Buna elektronik tebligat kısa adla ise e-tebligat denilmektedir.

1 Ocak 2016 yılında zorunlu olarak kullanılmaya başlanılması gereken e-tebligat 1 Nisan 2016 tarihine kadar uzatılmıştır. E-tebligat 1 Nisan 2016 artık başlıyor.

Vergide Elektronik Tebligat Dönemi Başlıyor

E-Tebligat Adresini Kimler Almalıdır

Anonim şirketler, Limited şirketler, Sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler,Kooperatifler, İktisadi Kamu Müesseseleri, Dernek ve Vakıflara Ait İktisadi İşletmeler, İş Ortaklıkları, şahıs işletmeleri, Adi Ortaklıklar, Kollektif ve Adi Komandit Şirketler, Avukatlar, Doktorlar, Emlakçılar, Kasaplar, Manavlar e-tebligat için başvuru yapmak zorundadırlar.

E-Tebligat Adresi Nasıl Alınır

E-tebligat için “Kayıtlı Elektronik Posta” yani KEP adresi gerekmektedir. KEP adresi için özel kurumlardan Türkkep sektörün en iyilerinden olup problemsiz bir kullanım için www.turkkep.com.tr adresinden online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Alınan KEP adresinin E-imza ya da Mobil imza ile elektronik ortamda sözleşme onaylandıktan sonra artık kullanıma açık hale gelecektir.

E-Tebligat Geldiğini Nasıl Öğrenirsiniz

KEP başvurusu yaparken başvuru formunda yazılan GSM numarasına ve e-mail adresinize bir e-tebligat geldiği zaman kişiye bildirim yapılacaktır.

E-Tebligat Almadığınız Zaman Cezası Var Mı

E-tebligat alması gerektiği halde almayan kurumlar vergisi mükelleflerine 1300 TL ve diğer gelir vergisi mükelleflerine ise 600 TL özel usulsüzlük cezası verilecektir.

E-tebligat erişim sayfası: https://intvrg.gib.gov.tr

UYARI: 1 NİSAN 2016 TARİHİNDEN ÖNCE E-TEBLİGAT İÇİN BAŞVURUNUZU YAPINIZ

Kaynak: E-tebligat

5 thoughts on “E-Tebligat Hakkında Herşey

 1. MUSA TUNÇ

  e-tebligat hakkında verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

  Reply
 2. muammer

  e-tebligat hakkında verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

  Reply
 3. ayhan

  e-tebligat hakkında verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir