E-reçete ve E-tebligat 1 Nisanda Başlıyor

By |

E-reçete ve E-tebligat 1 Nisanda Başlıyor

E-Reçete;

Hekimler artık reçeleri e-imza ile imzalamak zordundadır. 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren e-imzası olmayan hekim reçete yazamayacaktır.

E-tebligat

E-tebligat sistemi 1 Ocak 2016 tarihinde zorunlu olması beklenirken alt yapı yetersizliğinden dolayı 1 Nisan 2016 tarihine ertelenmiştir. E-tebligat sayesinde tebligatlar KEP ve E-imza aracılığıyla online olarak bilgisayar ortamında gönderilip alınacaktır.Nisan başı ile itibaren özel şirketler artık e-tebligat sistemine geçiş yapmak zorundalar.

2 thoughts on “E-reçete ve E-tebligat 1 Nisanda Başlıyor

  1. Mali

    Tebligatlar bile elektronik ortama mı taşınıyor ? Teknolojinin gelişimini takip edemiyorum artık. Bunu ülkemizin güncel olarak takip etmesi ve uygulaması da ayrıca güzel bir olaydır. E-imza nın kullanım alanı yaygınlaştıkça gerçek potansiyeline de kavuşacak. Önümüzdeki yıllarda herkesin artık bir e- imzası olması gerektiğine hatta devletin bu işe el atması gerektiğine inanıyorum. Sağladığı kolaylığın ve zaman tasarrufunun yanında verilen ücret hiçbir şey !

    Reply
  2. pınar

    Görünen o ki teknoloji artık her yerde! e tebligatlar ve e reçete için e imza zorunlu olduysa, Teknolojiye ayak uydurmanın ve eimza sahibi olmanın zamanı gelmiş demek ki. Uzun süreye kalmaz bankalarda, devlet işlerinde, resmi konularda da e imza zorunlu hale gelir. henüz her yerde zorunu olmadan ve fiyatlar da bu kadar düşükken imza sahbi olmak gerek. Zira devlet pek çok işlem için vatandaşa eimza zorunluluğu getirirse e-imza fiyatları da doğal olarak yükselecektir.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir