Yenileme İşmeleri

By | 12 Haziran 2016

Sanal yazışmalarda kullanılan ve hukuki geçerliliği olan bir imza türü olarak gün geçtikçe daha çok yaygınlaşmaya başlamıştır. Islak imza atılamayacak durumlarda öne çıkan bu imza türü sayesinde yüzlerce resmi yazışma ve ihale imzalanmaktadır. e-imza.gen.tr Türkiye’de e-imza hizmeti sağlamaktadır. E-imza yenileme ihtiyacı durumunda online hizmetten faydalanabilirsiniz. Bunun için sitede bulunan yenileme formunu doldurmanız gerekmektedir. Bununla birlikte sürenizi istediğiniz kadar uzatma şansına da sahip olmaktasınız. Ödemenizi kredi kartıyla yapabileceğiniz gibi taksit imkânı da sunulmaktadır. İstanbul sınırları içinde aynı gün teslimatı için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Süresi biten elektronik imzalar için yenileme işlemlerini yapıyoruz

Süresi biten elektronik imzalar için yenileme işlemlerini yapıyoruz

Türkiye’nin en çok üreticisi olma özelliğine sahip olan E-güven çözüm ortağı E-imza.gen.tr sayesinde E-devlet projesi kapsamında birçok projeye imza atma yetkisine sahip olmaktasınız. Fiziksel yapısı flashdiske benzeyen bilgisayarınıza USB bağlantısı modunda bağlanabilmektedir. Akıllı kart ya da token denilen cihazların içerisinde kişiye özgü bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler şifrelenerek bir sertifika haline getirilmiştir. Bu cihazı bilgisayara takıldığında bir PİN kodu istemektedir. PİN kodu en fazla 3 defa yanlış girilebilmektedir. PİN kodu 3 kereden fazla yanlış girildiğinde bloke olmaktadır. Bu durumda müşteri destek hattı ile iletişime geçmenizde fayda vardır. Ayrıca süresi biten E-imza yenileme işlemini de yine müşteri çağrı merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz.

E-imza.gen.tr sizlere hızlı ve güvenli bir şekilde bu hizmeti vermekte ve süresi biten E-imza yine aynı hız ve güvende yenilemektedir.  Bu durumda bu hizmetinden sınırsız bir şekilde yararlanabilir ve birçok resmi işlemi ıslak imzaya gerek duymadan halledebilirsiniz. 1 yıllık nitelikli elektronik sertifikanızın süresi dolduğunda, web sitesi üzerinden yapacağınız başvuruyla yeni bir elektronik sertifika üretilmektedir. Bu durumda sertifika sahibi de e-posta yoluyla bilgilendirilmektedir. Bu sayede üretilmiş olan yeni sertifika da yine web sitesi aracılığıyla akıllı karta yüklenebilmektedir. 2 ya da 3 yıllık sertifikanın kullanım süresi dolduğu takdirde ya da daha önce 2 defa yenileme işleminde bulunulmuşsa, başvuruya müteakip kar t içindeki sertifika yenilenir ve kullanıcıya gönderilir. Eski kart imha edildikten sonra yeni kart aktive edilir.