E-İMZA İLE İHALE ARAMA

By | 1 Şubat 2016

İHALE ARAMADA E-İMZA KULLANIMI

E-imza hemen her alanda kullanılmaya başlandığı gibi EKAP yani Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda da kullanılmaktadır. EKAP ihale arama için e-imza girilmesi istenmektedir. EKAP sistemi sayesinde kamu kurum ve kuruluşları, internet aracılığı ile ihale bildirimi yapmaktadırlar ve ihaleler yayınlanmaktadır. EKAP sistemine girdiğiniz zaman detaylı bir şekilde ihale bilgilerine de ulaşmış olursunuz. Bu sisteme girişler de e-imza ile gerçekleşmektedir. EKAP resmi internet sayfası oldukça ayrıntılı ve kullanıcı dostu bir şekilde tasarlanmıştır. Sisteme e-imza yolu ile giriş yaptığınız zaman kurum ve kuruluşların da ayrıntılı ihale bilgilerine ulaşmış olur ve bundan sonraki süreçlerinizi gözlemleyebilirsiniz.

EKAP resmi sitesine girildiğinde birçok kamu kurum ve kuruluşunun elektronik ortamda ilanlarını yayınladığını görebilirsiniz. İhale durumlarına göz atmak ve EKAP ihale arama uygulamasından faydalanabilmek için e-imzanızı kullanabilirsiniz. Bu sisteme girdiğinizde aynı zamanda çeşitli dokümanlara ve sonuçlarına da kolay bir şekilde ulaşarak inceleme yapabilirsiniz. EKAP platformu sizlere, birçok ihaleyi aynı anda ve aynı sayfada görme olanağı tanımaktadır. Buna göre siz de aradığınız ihaleyi hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Günde 800 civarı ihale yayınlanmakta ve bu ihaleler e-postanıza düşmektedir. Böylelikle zamandan tasavvur ederek istediğiniz ihaleyi anında inceleme şansına sahip olursunuz. Bu sistem aynı zamanda ajandanıza kaydettiğiniz ihalelerin iptali ve olabilecek değişiklikler hakkında da bilgi vermektedir.

EKAP sistemi kullanıcılarına birçok avantajlar sağlamaktadır. EKAP ihale arama haricinde ihalelerle ilgili detaylar ve analizlerle bu analizlerin sonuçları ve sonuçların karşılaştırılması işlemleri de sunulmaktadır. Kullanıcı dostu olan sisteme e-imza kullanarak girildiğinde ihale ilanı ve bilgilerinin yanında ihalenin sonucu, ihaleyi kazanan firma, muhammen bedel hakkında bilgiler ve sözleşme tutarı gibi detaylar da yayınlanmaktadır. Platform aynı zamanda Türkiye’nin en geniş kamu satın alım veri tabanını oluşturmaktadır. EKAP sayesinde aramak istediğiniz ihaleyi en kısa sürede bulabilir ve detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Tek bir ekrandan ihale takibi yapabilme lüksüne sahip olduğunuz bu geniş kapsamlı ihale platformu, e-imza uygulama sistemi ile de kullanıcılarını güvenli bir platform içinde dolaştırmaktadır.